МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДГОТОВКИ МУЛЬТИМЕДІЙНОЇ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ

Презентація досвіду може бути подана у вигляді мультимедійної презентації.
У презентації професійного педагогічного досвіду відображаються інноваційні підходи до освіти, сутність використовуваних освітніх технологій, відповідність до сучасних вимог в освіті.
Оформлення мультимедійних презентацій
І. Оформлення слайдів
Дотримання єдиного стилю оформлення (уникати стилів, які будуть відволікати від змісту презентації); допоміжна інформація не повинна переважати над основною інформацією (текст, малюнок).
Фон: виберіть для фону холодні тони.
Використання кольору: на одному слайді рекомендується використовувати не більше трьох кольорів: один для фону, інший для заголовка, третій для тексту; для фону і тексту слайда потрібно вибрати контрастні кольори.
Анімаційні ефекти: використовувати можливості комп'ютерної анімації для подання інформації на слайді, але не зловживати різними анімаційними ефектами (вони не повинні відволікати увагу від змісту слайда).
ІІ. Подання інформації
Зміст інформації: використовувати короткі слова і пропозиції; мінімізувати кількість прийменників, прислівників, прикметників; заголовки мають привертати увагу аудиторії.

Розташування інформації на сторінці:

  • загальна кількість слайдів 10-25;
  • переважно горизонтальне розташування інформації;
  • найбільш важлива інформація повинна розташовуватися в центрі екрана;
  • якщо на слайді є картинка, напис повинен розташовуватися під нею;
  • бажано, щоб на слайдах залишалися поля, не менше 1 см з кожної сторони;
  • всі слайди (крім першого) повинні містити порядковий номер, розташований у правому нижньому куті (розмір шрифту - не менше 20 пт); шрифти для заголовків - не менше 24 пт; для інформації - не менше 18 пт; шрифти без зарубок легше читати з великої відстані;
  • не можна змішувати різні типи шрифтів в одній презентації;
  • для виділення інформації слід використовувати жирний шрифт, курсив або підкреслення;
  • максимальна кількість текстової інформації на одному слайді - 15 рядків тексту, набраних Arial 18 пт).

Способи виділення інформації: рамки, заливки, межі; різні кольори шрифтів, штрихування; малюнки, діаграми, схеми для ілюстрації найважливіших фактів.
Обсяг інформації: не варто заповнювати один слайд дуже великим обсягом інформації: глядачі можуть запам'ятати не більше трьох фактів, висновків, визначень; найбільша ефективність досягається тоді, коли ключові пункти відображаються по одному на кожному окремому слайді; максимальна кількість графічної інформації на одному слайді - 2 малюнки (фотографії, схеми тощо) з текстовими коментарями (не більше 2 рядків до кожного).
Види слайдів: для забезпечення різноманітності слід використовувати різні види слайдів з текстом, з таблицями, діаграмами, фотографіями, ілюстраціями, схемами.
Ілюстрації: при використанні фотографій обробляйте їх в Adobe Photoshop, змінити розмір зображення, збережіть командою «Файл - Зберегти для web», формат файлів вибирайте png або jpeg, так щоб максимальний розмір файлів не перевищував 500 КВ.
Час на публічне представлення презентації (проговорення тексту всіх слайдів) - 10 хвилин.