ІСТОРІЯ

40

На базі Стрийського паровозоремонтного заводу /сьогодні ВРЗ/ Львівської залізниці для підготовки кочегарів паровозів, слюсарів ремонтників, ковалів та працівників інших професій.
За 70 років свого існування училище підготувало для господарства нашої країни близько 35 тисяч висококваліфікованих робітничих кадрів.
За 70 років училище пройшло ряд реорганізацій: в 1959 році залізничне училище № 1 реорганізоване в залізничне училище № 3; в 1962 - професійно- технічне училище № 8; в 1971 - середнє професійно-технічне училище № 8, а з 1990 року - - вище професійне училище № 8.
У 1971 році для учнів збудовано гуртожиток на 400 місць, а через два роки - культурно-побутовий корпус з спортивним та актовим залами, їдальнею. В 1977 році відкрито новий навчальний корпус на 960 учнівських місць по вул.О.Кобилянської, 4. А згодом , в 1986 збудовано нові навчально- виробничі майстерні. Творили і творять історію нашого училища працьовиті,чесні, віддані справі виховання молоді педагоги та майстри виробничого навчання. Адже теплом їхніх сердець, життєвою мудрістю, педагогічним хистом сповнені щоденні будні навчального процесу. В училищі працює 34 майстрів виробничого навчання, 33 викладачів. З них 2 кандидати наук, 18 викладачів вищої категорії, 6 відмінників освіти. У нашому училищі ти бачиш зміну поколінь, як справу батьків продовжують їхні діти. Прикладом цього є родина Собків. Тридцять один рік пропрацював директором училища Собко Максим Юрійович - порядна, добра, мудра та мужня людина. Яка жила училищем та для училища. А сьогодні в училищі працює його син кандидат педагогічних наук Собко Я.М. та Собко Т.Б. Більше двадцяти п’яти років пропрацювали в училищі подружжя викладачі Кізима З.С. та Зубрицька Т.П., а також родини Галин В.М. -- Маслиган І.В., Бучинська Г.М. , Гентош І.О., Борсукевич А.В., Корвач ТІ. - Турчин Є.І., Богай М.М., Кіхтяк М.Д.,
Винник П.М. - Винник Н.М.
Наші випускники стали директорами підприємств, військовими, кандидатами наук та професорами, журналістами, письменниками, вчителями, висококваліфікованими робітниками:
Пастух Р.І - письменник, етнограф Зеновій Филипчук - поет, бард,
Ваврин М.В. - начальник міліції Николин В. - суддя Наваляний Р.Ф. - слідчий,
Гут Б.М. - заступник райради м. Харкова
Бойко Ю.Ф. - підполковник, воєнком, сьогодні викладач ПТУ № 9
Яцула А.М. - директор підприємства «Бупрес»
Вачевський М.І. - професор
Швед І.В. - заст. начальника соцбезу
Волос В.Г. - Директор торгового дому
Кравчук Л.Л. - директор ВПУ№35
Дерев'янко М. - директор СШ№10
Сеник Л. - аспірант

Презентація 70 років ВПУ№8